Osaühingu asutamine

Oma esimese uudisnupu pühendan alustavale ettevõtjale. Kasutades äriregistri ettevõtjaportaali on ettevõtte asutamine väga lihtne ja kiire.

Enne ID-kaardiga sisse logimist tuleks aga läbi mõelda paar olulist asja. Esiteks tuleks välja mõelda kena ja ettevõttele sobilik ärinimi, mis veel ei ole kasutusel. Äriregister annab nõu, kuidas head ärinime eristada ja valida. Teiseks läheb vaja raha: 190 eurot ettevõtte asutamise riigilõivuks ja 2500 eurot osakapitali sissemakseks. Osaühingut on lubatud asutada ka ilma sissemakseta, kuid see seab mõningad piirangud ja varem või hiljem tuleb sissemakse siiski teha. See omakorda nõuab täiendavaid toiminguid ja suhtlust äriregistriga. Kolmandaks mõtle oma tegevusala peale ja uuri välja, millisele Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatori (EMTAK) koodile ettevõtte nimi vastab. Koodi aitab leida klassifikaatori otsing.

Ettevõtte registreerimise sujuvaks laabumiseks on äriregister koostanud step-by-step juhendi, millele soovitan kindlasti pilgu peale visata. Kui aga tunned, et soovid siiski väikest tuge, siis võta meiega julgelt ühendust.

Lõpetuseks, kui äriregistrist on saabunud Sinu e-mailile vastus ettevõtte registreerimise kohta, siis võib seada sammud panga poole, et pangakonto avada ja seejärel äritegevusega algust teha.

Edukat ettevõtmist!

Cätlin

18 Shares